Dizi

Modern Love: İçinizi ısıtacak bambaşka bir dizi daha!

Bazen sadece yüzümüzü gülümsetecek, içimizi ısıtacak bir şeyler izlemek isteriz. Keyfimiz yerine gelsin, ufaktan bir umut ışığı yaksın isteriz. İşte tam da böyle bir önerim olacak şimdi size. Modern Love.

Bir kısmımızın belki de birlikte büyüdüğü o kaliteli romantik yapımları hatırladınız mı? Notebook, Before Midnight, Sweet November, Titanic ve daha birçoğu. Günümüzde bu tatta kaliteli romantik yapım bulmak zorlaştı (tabi varsa öneriniz yorumlarınızı beklerim). İşte Modern Love tam da bu noktada imdadımıza yetişti. 

Modern Love

Modern Love, Amerikan yapımı bir romantik komedi antolojisi. 18 Ekim 2019’da Amazon Prime’da yayınlanmaya başladı. The New York Times’ın aynı adlı köşe yazılarından uyarlanan dizinin her bölümü farklı bir hikayeyi konu alıyor. Anne Hathaway, Tina Fey, Cristin Milioti, Dev Patel, Andy Garcia gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı dizinin bölümleri de 30-40 dk arasında sürüyor.

“Hers Was a World of One”

Modern Love, 8 bölümlük ilk sezonunda anlattığı aşk hikayeleriyle içimizi ısıtıyor. Her bölüm aşkın başka bir halini izliyoruz. Tek bir doğrusunun olmadığını, her yönüyle saf ve güzel olduğunu, zor bulunduğunu ama bulunca sımsıkı sarılmak gerektiğini…

“At the Hospital, an Interlude of Clarity”

Tabi adı üzerinde modern çağda yaşanan aşk hikayelerini ve insan ilişkilerini anlattığı için belki de daha yakın buluyoruz kendimize. Gerçeklikten uzak, ‘sadece filmlerde olur’ türünden aşklar olarak yansıtılmamasının da bunda etkisi büyük. 

Sevdiğim birkaç bölümünden bahsedeyim.

When the Doorman Is Your Main Man

Laurentiu Possa – Cristin Milioti

Dizinin ilk bölümünde HIMYM’dan da tanıdığımız Cristin Milioti’nin canlandırdığı Maggie’nin, yaşadığı plazanın kapıcısıyla yaşadığı içten arkadaşlığı izliyoruz. Hayatının aşkını arayan Maggie, kapıcısı Guzman’ın onayından geçecek birini bulmalıdır. Peki aşkı bulmak o kadar kolay mıdır?

When Cupid Is a Prying Journalist

Catherine Keener – Dev Patel

Bir çöpçatanlık sitesinin kurucusu olan Joshua’nın, röportaj verdiği gazetecinin “Hiç aşık oldun mu?” sorusu ile yarım kalan aşk hikayesini dinlemeye koyuluyoruz. Sonrasında gazeteci Julie’nin de içinde eksik kalmış bir aşkı olduğunu öğreniyoruz. Kalbi kırık, yarım kalmış bu hikayelerin de hak ettiği bir son yok mudur? 

The Race Grows Sweeter Near Its Final Lap

James Saito – Jane Alexander

Bu bölümde tatlış çiftimiz Margot ve Kenji’nin ikinci baharlarını yaşadıkları hikayelerini izliyoruz. Aşkın yaşı var mıdır, aşkı tekrar bulabilir miyiz gibi sonu gelmeyen manasız sorulara da cevap niteliğinde bir bölüm diyebiliriz. 

“Rallying to Keep the Game Alive”

Modern Love, aşkın ve sevginin her yönünü günümüz mantalitesinde bize sunuyor; yaş, cinsiyet, evlilik, aile, ebeveynlik, arkadaşlık, ayrılık, kaybolmuşluk, tamamlanmışlık, yalnızlık… Bize de sadece keyfini çıkarmak kalıyor.

“Take Me as I Am, Whoever I Am”

IMDb puanı 8.0 olan dizinin ikinci sezonu onay aldı. Hatta Jesse Eisenberg bir bölümün oyuncu kadrosuna katılmakla kalmayıp yazıp yöneteceğini duyurmuştu. Tabi pandemi…

Kısacası kaliteli romantik-komedi tadında bir yapım izlemek isterseniz ilk önerim budur.  Aşk filmi önerisi isterseniz de bu yazımıza bekleriz. 

Tekrar görüşmek üzere. 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün